Головна | Реєстрація | Вхід | RSSЧетвер, 21.11.2019, 21:15

Головна » 2014 » Травень » 6 » «Серце матері — це вселенська безодня любові, турботи і всепрощення»
«Серце матері — це вселенська безодня любові, турботи і всепрощення»

Леонід Сухоруков

Мама… Це перше слово, яке з радістю та усмішкою вимовляє дитина, це слово найчастіше повторює людина в хвилини страждання й горя. Матерів мільйони, і всі вони несуть у своїх серцях любов. І кожен скаже: «Найкраща матуся – моя», бо безмежна її ніжність. Якби в світі було стільки доброти, скільки випромінює серце матері, зло загинуло б.

11-го травня 2014 року відзначається одне з головних родинних свят — День матері. Його традиційно святкують в Європі, в США, в країнах Азії. І така велика популярності цього свята цілком зрозуміла, оскільки споконвіку мама була найдорожчою та найріднішою людиною для кожного. Святкування Дня матері відбувається у другу неділю травня. Вже протягом ста років цей день стає приємним приводом для того, щоб зателефонувати мамі або приїхати до неї, щоб сказати «спасибі» за її любов, підтримку і самовідданість, а можливо і присвятити вірші для найріднішої людини.

У квітні 2014 року Корюківський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей молоді спільно з відділом освіти та за підтримки знаних літераторів підвели підсумки районного літературного конкурсу «Хай сяє сонцем в серці слово – «мати», приуроченого Дню матері. П’ятдесят дві дитини зі шкіл району взяли участь, подавши віршовані та прозові твори з ніжними зізнаннями в любові найдорожчій людині – мамі.

Конкурс тривав з 14.02.2014 року до 14.04.2014 року. Учасниками конкурсу могли бути учні школи та особи віком до 35 років. Кількість робіт від одного учасника – необмежена. Тематика творів – поезія, проза, публіцистика (статті) присвячені мамі. Роботи приймалися у віршованій та прозовій формі, лише на українській мові. Обсяг прозових творів – не більше трьох аркушів формату А4.

Оцінювали роботи кваліфіковане журі: Віктор Божок - письменник, лауреат міжнародних літературних конкурсів «Тріумф», «Гранослов», «Золоте перо», та Анатолій Хоменко – поет і прозаїк. Твори, подані на конкурс, в черговий раз переконали, що є у нас обдарована молодь, юні поети і прозаїки. Журі оцінювали художність, довершеність, уміння авторів писати свіжо.

Переможця визначили у трьох вікових категоріях. Присуджувалися І, ІІ, ІІІ місця.

У першій віковій категорії (учні 1 – 6 класів) районного літературного конкурсу до Дня Матері «Хай сяє в серці слово – «мати» третє місце зайняла Берека Катерина – учениця Корюківської гімназії. Друге місце зайняла Дзюба Яна – учениця Охрамієвицької ЗОШ І – ІІІ ступенів. Перше місце журі вирішило не визначати.

У другій віковій категорії (учні 7 – 11 класів) районного літературного конкурсу до Дня Матері «Хай сяє в серці слово – «мати» третє місце зайняла Тетяна Кожем'яко – учениця Чернігівського обласного педагогічного ліцею для обдарованої сільської молоді облдержадміністрації. Друге місце розділили між собою двоє учасниць: Ольга Рубей – учениця Корюківської гімназії (4 (8) клас) та Ніна Панченко – учениця Холминської ЗОШ (7 клас). Перше місце виборов Артур Тищенко – учень Олександрівської ЗОШ (9 клас).

У третій віковій категорії (молодь 18 – 35 років) районного літературного конкурсу до Дня Матері «Хай сяє в серці слово – «мати» третє місце - журі не визначило. Друге місце зайняла Вікторія Велігодська – жителька м. Корюківка. Перше місце журі присудило Сніжані Божок – уродженці м. Корюківка.

Кращим учасникам вручено грамоти у номінаціях: «Кращий публіцистичний твір» - Трейтяк Ользі (Рибинська ЗОШ); «Краща юна поетеса»: Бордакова Софія, Момот Тетяна (Б. Слобідська ЗОШ), Дубик Ірина (Сядринська ЗОШ), Бульчак Діана (Козилівська ЗОШ), Яковець Наталія (Охрамієвицька ЗОШ), Муха Валерія (Наумівська ЗОШ), Гоптар Світлана (Козилівська ЗОШ), Бордакова Анна (Прибинська ЗОШ). Грамоту у номінації «Кращий юний поет» отримали: Діжицький Руслан (Козилівська ЗОШ І – ІІІ ступенів), Дятел Максим (Шишківська ЗОШ І – ІІ ступенів), Кобець Владислав (Б. – Слобідська ЗОШ).

Всі переможці конкурсу отримали призи та грамоти від постійного помічника дитячих та молодіжних заходів в районі благодійного фонду «Слов’янський». Організатори щиро радіють за успіхи дітей та бажають подальших літературних злетів та творчої наснаги!!!

За повідомленням
Корюківського районного центру соціальних служб
для сім’ї, дітей та молоді
районної державної адміністрації