Головна | Реєстрація | Вхід | RSSЧетвер, 21.11.2019, 21:22

Корюківська гімназія

Меню сайту
Наше опитування
Як пройшов ваш шкільний день?
Всього відповідей: 700
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Звіти

ЗВІТ ДИРЕКТОРА  Корюківської гімназії ЗА 2016-2017 НАВЧАЛЬНИЙ РІК  на конференції

 

Відповідно до  наказу Міністерства освіти і науки України від 23.03.2005 р. №178 «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів»,  плану роботи  на 2016/2017 н.р., із метою подальшого утвердження відкритої та демократичної громадської системи управління закладом, щорічно після завершення навчального року заслуховується звіт керівників закладів освіти про  виконану роботу.

Згідно  із Статутом гімназії саме загальногімназійна конференція  має  повноваження   заслуховувати звіт  директора  і оцінювати його діяльність, що відповідає вимогам Положення  про звітування  керівників навчальних закладів.

Робота кожного навчального закладу різнопланова і багатогранна. Вона охоплює різні сфери діяльності всіх учасників навчально-виховного процесу: учнів, вчителів, батьків, працівників гімназії, громадськості. Я зупинюсь  на основних із них.

Отже, впродовж звітного періоду адміністрація та колектив гімназії керувалися  законами України, Указами Президента України, Постановами КМУ,що стосувалися освітньої галузі, а також нормативними документами МОНУ,  наказами управління освіти і науки, відповідними наказами відділу освіти,а також Статутом гімназії, Правилами внутрішнього трудового розпорядку, посадовими обов’язками, іншими нормативними актами, що регламентують роботу загальноосвітнього навчального закладу.

        Підсумок  2016-2017н.р. – то   спільна робота всього колективу гімназії.  Є досягнення, є і недоліки,  причини яких  слід проаналізувати та визначити  найбільш ефективні  напрями роботи   на наступний  навчальний рік.

Головний обов’язок адміністрації навчального закладу, його колегіальних органів управління  - створення   належних  умов для розвитку, навчання і виховання школярів,  забезпечення рівного доступу  для  здобуття  якісної освіти.

Кадрове забезпечення

Визначальну роль у забезпеченні якісної освіти відіграє кадровий потенціал.

Педагогічний колектив гімназії    невеликий – цього року всього 19 основних працівників (2 у відпустках по догляду за дитиною), але всі вони професіонали високого рівня.

- 13 вчителів мають кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії»;

- 6 – педагогічне звання «старший учитель»;

-2  - «учитель-методист».

     Серед них:

-2 лауреати щорічної районної премії ім. Віталія Верещаки;

-2 лауреати обласної премії ім. Софії Русової;

-2 відмінники освіти  України.

На початок навчального рокугімназія не в повномуобсязібуллазабезпеченапедагогічними кадрами. Більшість    питань вдалося вирішити.  Вже два  роки  працюємо без соціального педагога та  практичного психолога  (на час декретної відпустки),  звісно, це негативно впливає на   організацію соціального захисту та психологічного супроводу учасників навчально-виховного процесу.

Методична робота

Завдання сучасного  вчителя – не просто передавати знання, а навчити учнів самостійно здобувати їх і вміло використовувати на практиці. Тому важливим напрямком роботи з педагогічними кадрами   є  методична  робота, спрямована на  постійне  підвищення  професійного рівня  кожного вчителя.

В контексті забезпечення якісної освіти гімназія працює за напрямком  « Школа розвитку особистості»,  мета та завдання колективу  з цього навчального року обумовлені  проблемною темою : «Забезпечення  умов для  якісної освіти та формування    соціально-активної та адаптованої особистості».

       Протягом навчального  року  найважливіші питання організації навчально-виховного процесу розглядалися на  засіданнях  :

методичної ради,

- методичних об’єднаннях вчителів :

-предметів суспільно-гуманітарного циклу,

- природничо-математичного циклу 

- класних керівників,

-міжпредметної творчої   групи «Упровадження ІКТ в навально-виховний  процес»

     Гімназія  є опорною  у районі  по роботі з обдарованою молоддю.

Проведено ряд заходів  методичного характеру:

  1. Науково-практичний семінар по роботі педагогічного колективу над науково-методичною проблемою:«Соціалізація як концептуальний пріоритет змісту освіти »
  2. Психолого-педагогічний семінар з елементами тренінгу:«Проблема створення комфортного мікроклімату в учнівському та педагогічному колективах»

3. Предметні  дні і тижні:

- тиждень географії,

- тиждень української філології + Шевченківські дні

- тижні безпеки життєдіяльності.

- тиждень безпеки дорожнього руху,

4. Вчителі гімназії постійно займаються самоосвітою, беруть  активну   участь у  різноманітних конкурсах :

-Левченко О.М. – переможець районного етапу Всеукраїнського конкурсу «Учитель року»,

-Лях Ю.П. –переможець районного етапу конкурсу технологічної документації з трудового навчання,

-Мірошниченко В.Я. - лауреат обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека».

5. З метою встановлення  кваліфікаційної категорії відповідно до рівня  ділової кваліфікації,  стажу педагогічної роботи та  результатів педагогічної діяльності, активізації  професійної діяльності,  стимулювання  до професійного самовдосконалення   проводилась атестація педпрацівників. Атестація здійснювалася за планом.   Порушень Положення  про атестацію не допускалось.                                               Атестаційна комісія  вивчала  роботу 3вчителів  гімназії : 1  з них  підтверджено   кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» та педагогічне звання « старший учитель» (Ситенька В.А.),  1 – підтверджено кваліфікаційну категорію «спеціаліст І категорії» (Зима Н.А.), 1 – присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст ІІ категорії» (Остапенко Л.Г.)

6. Курси підвищення кваліфікації  пройшли  7педпрацівників:  Остапенко Л.Г., Бадюля З.О., Ситенька В.А., Васюк Г.Ф., Шемет Ю.Л., Лях Ю.П., Левченко О.М.

7. Протягом навчального року  свої доробки у фахових виданнях друкували:

 Чала В.С., Самодова О.Ю., Кир’ян Ю.М., Кугук І.І.

Проведено  7 засідань педагогічної ради, на яких  колегіально розглядалися  питання стану викладання  предметів та  організації навчально-виховного процесу:

  1. Роль бібліотеки навчального закладу у створенні інформаційного освітнього простору та формуванні національно-патріотичних якостей гімназистів.
  2. Про стан формування наукового світогляду та рівень      навчальних досягнень учнів з біології
  3. Формування мовленнєвих компетенцій та духовно-ціннісної сфери особистості учня  засобами української мови та літератури,

а також  заохочення  і нагородження та інші.

         Значна увага приділялася   комп’ютеризації та інформатизації.  Адміністрація працює над створенням умов для використання ІКТ у НВП.  Встановлено стаціонарне мультимедійне обладнання у кабінетах фізики, історії.Продовжувалась робота над  підвищенням комп’ютерної грамотності вчителів, ефективним використанням ІКТ  у НВП.

Охоплення навчанням дітей шкільного віку,  продовження навчання випускників 9-го класу

У 2016-2017н.р. угімназіїфункціонувало 7класів, у яких на початок   року навчалося 156 учнів,  ще 3 учні прибуло протягом навчального року:

 – в основній ланці  -126 учнів,  у старшій – 33 учні,

           Середня наповнюваність класів – 23 учні, минулий рік - 24 учні.

          У  наступному навчальному році  плануємо відкриття 2 перших класів, то ж контингент   дещо зросте, прогнозовано  до 180 учнів.

        У зв’язку із нововведеннями МОНУ (зміни  у проведенні ДПА, ЗНО, які лякають випускників, розширення можливостей вступу  у ВНЗ ІІІ-ІУ рівня акредитації після навчання у системі ПТО чи ВНЗ І-ІІ рівня акредитації, оминаючи  ЗНО), випускники  9 класів масово   залишають ЗНЗ.  Ця проблема не оминула і гімназію. Із 22 випускників 5 класу на навчання  до 6 класу прийшло  всього 14. 

           8 учнів  (36%) вступили до ліцею для обдарованої молоді, Чернігівського  музичного училища, Новгород-Сіверського медучилища, Ніжинського   та Житомирського  училищ культури, Чернігівського вищого  ліцею залізничного транспорту.Поряд із тим, що це є позитивним показником конкурентоспроможності наших учнів,    виникає проблема забезпечення контингенту старшої ланки.

Відповідно до  Інструкції про облік дітей  та підлітків  шкільного віку  навчаннямгімназія не має закріпленого  мікрорайону для перепису і обліку  дітей віком від 5 до 18 років.

          Учні, які   навчаються у гімназії чітко  обліковуються: занесені до алфавітної книги, на кожного заведена особова справа. Здійснюється чіткий контроль заприбуттям і вибуттям учнів із навчального закладу, на що є відповідні документи (прибуло -3, вибуло – 0).

Протягом навчального року  щоденно вівся  чіткий облік відвідування учнями гімназії навчальних занять, у разі відсутності швидко  уточнювалися  причини.

Документами, що підтверджують пропуски занять учнів з поважних причин, є довідка лікарні  або  записки від батьків зібрані класними керівниками.

Питання  відвідування учнями навчальних занять перебувало на  постійному  контролі, розглядалося на  засіданні батьківського комітету, батьківських зборах. Велася індивідуальна робота з учнями, схильними до пропусків занять  та їх батьками.

Навчальна діяльність учнів

У гімназії створені умови для варіативності навчання та  вжиті  заходищодоупровадженняінноваційнихпедагогічнихтехнологій   у навчально-виховний процес.

У 2016-2017 н.р.   у 4(8) та 5(9) класах поглиблено вивчалась українська мова.

Старша школа профільна. За бажанням більшості  учнів і батьків  обрано профіль української філології.

З метою задоволення освітніх потреб учнів, враховуючи кадровий потенціал, навчально-матеріальну  базу впроваджувалось вивченнякурсів за вибором:

-з російської мови,  математики, біології, географії

та  спецкурсів:

-етика, російська мова,основи економіки, фінансова грамотність, правознавство, історія.

При організації навчального процесу важливу роль відіграє забезпечення підручниками.    Повністю забезпечені  підручниками     учні 1, 2, 3, 4, 5, 7 класів,у 6 класах  були  проблеми із забезпеченням    англійською мовою.

Висока кваліфікація вчителів,  система  організації НВПє основою результативності роботи  навчального закладу. Закінчили навчальний рік із результатами

-високогорівня - 10-12 балів:  14 учнів (8,8%),

-достатнього рівня - 7-9 балів:  47 учнів (29,6%).

Неатестованих учнів  немає. Але працювати є над чим, адже   оцінкипочаткового рівня  мають  8 учнів (5%), а ще є ряд учнів, які мають  1-2 оцінки середнього рівня  при  інших  – достатнього.

3 учні  1 класу (Світко Данило, Менський Ростислав, ЛесуненкоНікіта), 5 учнів 2 класу (Верещако Софія, КирянАліна, Кирян Карина, Литвиненко Олександр, Панкратьєва Ангеліна), 2  учні 3класу (Бідна Катерина, Мельник Даниїл) та 1 учениця 6 класу (Мірошник Анастасія) за підсумками навчального року нагороджені   Похвальними листами. Всього –  11 учнів (2015-2016 н.р. -13)

Із 19випускників  7(11) класу 3 є  претенденти на отримання медалей (ЛопачукАделіна, Максименко Юлія, Рубей Ольга).

Тісно пов’язана  з класно-урочною  системою та доповнює її позакласна робота, направлена на підготовку учнів до  різних етапів  Всеукраїнських  учнівських олімпіад з базових дисциплін, підготовку науково-дослідницьких робіт до захисту,  різноманітних конкурсів.

         Робота з обдарованими учнями була  важливою ланкою в роботі педагогічного колективу   гімназії. Основний її принцип: усі діти  талановиті.      

Гімназисти   були активними  учасниками  інтелектуальних конкурсів: «Колосок»,  «Лелека»,  «Кенгуру», «Геліантус».

Аналіз участі учнів гімназії у Всеукраїнських олімпіадах з базових дисциплін показав потенціал талановитої учнівської молоді нашого закладу. За районним рейтингом участі учнів ЗНЗ у ІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад  гімназія  посіла ІІІ місце -39 призових місць, з них  16 -  І , а за результатами участі в обласному етапі –І.

У ІІІ (обласному) етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад брало участь 7  учнівгімназії,  з них 3 учнівибороли  дипломи (із 6 по району):

- диплом ІІІ ступеня з української мови  - Рубей Ольга (вчитель Чала Валентина Степанівна)

- диплом  ІІІ ступеня з екології -  Забаровська Анжеліка (вчитель Левченко  Олена Миколаївна)

- дипломІІІ ступеня з історії - Осипенко Антон (вчитель  Зима Наталія Анатоліївна).

ЛопачукАделіна виборола диплом ІІІ ступеня у конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт  учнів – членів МАН з правознавства (вчитель  Зима Наталія Анатоліївна).

Маємо:

-І місце в обласному конкурсі учнівської творчості «Обєднаймося ж, брати мої!» - Осипенко Антон (вчитель Бадюля Зінаїда Олексіївна)

- І місце в обласному етапі Всеукраїнської краєзнавчої експедиції «Моя Батьківщина – Україна» - Мірошник Настя, Лях Вікторія (вчитель  Ситенька В.А.)

- ІІ м. в обласному конкурсі з фітодизайну «Осінні барви» (Лях В.)

- 4 призові  місця ( з них 2 -І) у районному етапі Міжнародного  конкурсу знавців  української мови ім. П.Яцика (Рубей О., Мотрук Д., Мірошник А., Мотчана А.);

-2 (2-І) - у районному етапі  Міжнародного мовно-літературного конкурсу  ім..Шевченка (Лях В., Мотрук Д.);

-17 (8) – у районних конкурсах учнівської творчості та ін..( з декоративно-прикладного мистецтва «Український сувенір», «Новорічна композиція», конкурс  презентацій англійською мовою «Україна – мій дім», заочний конкурс  з інформаційних технологій, конкурс  творчих робіт «Людина та ліс», конкурс малюнків «За нашу свободу»);

- спортивних змаганнях:

І місце – «Старти надій», баскетбол (дівчата),

ІІ місце – «Нумо, хлопці!», спартакіада школярів.

         Головним    показником   якості  наданих освітніх послуг,   рейтингом  роботи ЗНЗ є результат проходження ЗНО випускниками. Результатів цього року ми ще не маємо. А ось минулорічні  результати з української мови та літератури  і  історії України   були кращими у районі, а з математики – другі. 

Ще один показник  -    вступ   до  ВНЗ.Із 27 випускників  7 класу минулого року   17 вступили у ВНЗ  ІІІ-ІУ рівнів акредитації, 5- І-ІІ на бюджетну форму навчання.

Головними нашими аргументами  є:  забезпечення якісної освіти, підвищення рівня успішності учнів, забезпечення відповідністі  оцінки та знань дитини, результативність роботи.

Продовження Звіт

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Листопад 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Архів записів
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2019
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz